Лацио задълбочи кризата в Милан (видео)

00:02
Лацио победи Милан с 3:1 на "Олимпико" в съботното дерби от 20-я кръг на Серия А.

Главен съдия на двубоя бе Паоло Мацолени.

Срещата започна чудесно за росонерите. В третата минута Жереми Менез открадна топката от Душан Баста в централната зона. Последва забележителен рейд на французина, който стигна до пеналта на орлите и с диагонален шут по земя препарира Маркети.

Милан задържа преднината си до 47-та минута, когато Марко Пароло изравни резултата. Топката бе центрирана в пеналта и Пароло с воле не остави шанс на Диего Лопес.

Кошмарът за росонерите стана пълен само четири минути по-късно. Мирослав Клозе се възползва перфектно от пас назад на Рикардо Монтоливо към Мексес. Клозе открадна, напредна и с премерен удар изведе Лацио напред в резултата.

До края бианкочелестите бяха подложени на стихиен натиск, но устояха без проблем, а контрите им постоянно тормозеха Милан.

Десет минути преди края Антонио Кандрева бе изведен по десния фланг. Халфът нахлу в наказателното поле на гостите и с пас по земя намери Филип Джорджевич на точката на дузпата. Таранът настъпи топката и лошо усука глезена и коляното на десния си крак. Топката обаче стигна до Пароло, който със силен удар, пласира топката в долния десен ъгъл на Диего Лопес.

Домакините дори не се израдваха на това попадение, тъй като контузията на Джорджевич се оказа доста сериозна и той бе заменен принудително.

В последните минути Филип Мексес отново напомни за себе си. Първо, французинът удар в гръб Стефано Маури, който му върна жеста и го изрита в десния прасец. Това вбеси Мексес, който секунди по-късно стисна за гърлото капитана на орлите. Разбира се, Мацолени изгони Филип Мексес, а за Маури остана официално предупреждение.