Санчес тласна Арсенал към класика срещу Стоук Сити (видео)

17:34
Нападателят на Арсенал Алексис Санчес се отчете с два гола и асистенция за победата на артилеристите над Стоук Сити с 3:0 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига, игран на "Емирейтс".

Само преди месец лондончани загубиха гостуването си на "Британия", но днес не оставиха никакви шансове на грънчарите. Още в 6-ата минута Санчес качи топката на главата на Лоран Косчелни, който от няколко метра безпроблемно откри резултата. В 33-ата минута чилийският национал нахлу в наказателното поле отляво и с изключително прецизен изстрел в близкия ъгъл удвои преднината на домакините. Малко след почивката Санчес оформи крайното 3:0 след изпълнение на свободен удар, като трябва да се отбележи и слабата намеса на Асмир Бегович.

С тази победа Арсенал се изкачи до 5-то място в класирането с 36 точки, само с една по-малко от третия Манчестър Юнайтед. Стоук е на 11-та позиция с 26 точки.

Double_De
12.01.2015 00:04

Поздравявам феновете на Арсенал трябва да са доволни от играта на отбора си, Санчез определено е много класен играч.

Zinedine5
11.01.2015 23:39

Санчез ми е любимец още от времената му в Удинезе и ся ми е голям кеф като го гледам в Арсенал !

Jason_Scotland
11.01.2015 20:37

Санчес е перла в короната.
Дано още контузени се завърнат, че да направим добър финален спринт.
Ако моеме и купичка неква да докопаме ще е добра основа за догодина.

sakata_97
11.01.2015 18:02

Този бастун мазен Арнаутович ми влезна в очите.Дано не е много тежко положението с Дебюши.Иначе отличен мач за Арсенал и заслужена победа

scouser_pool
11.01.2015 18:00

Санчез до този момент играч на сезона , а конкуренцията която преборва е не малка(Коща,Матич,Азар).Честита победа на Арсенал , интересно ми е Барса дали следят английски футбол*lol*

Jose_The_God
11.01.2015 17:49

Санчес много добре се представя ! Днеска Сотон падат и топ 4 се оформя Челси , Сити , Юнайтед , Арсенал!

Arsenal966
11.01.2015 17:43

Ако не беше контузията на Дебюши,заради идиота Арнаутович,мача щеше да е перфектен.3 гола,запазихме чиста мрежата,нямаше никакви картони за нас + Уолкът и Йозил поиграха малко.Точка зад Ман Ю,по-голова разлика зад Светците и 2 точки пред Спърс,3 пред Уест Хям и 4 пред Пуул,но все още Ман и Саутхямптън не са изиграли техният мач.Отбора игра доста стабилно,а за Санчес няма смисъл от коментар - 2 гола и асистенция.

caramell

Бравооо! Има темааа!

Колкото до мача малко го гледах , но Санчез просто се превръща в най - важния играч за Арсенал. Той е навсякъде и прави всичко. УНИКАЛЕН!

Moskovskia
11.01.2015 17:42

Може би наѝ-добрият трансфер във ВЛ през лятото ,страхотно пасна в Арсенал ,Барселона дали не си хапят дупето ,че не дадоха шанс на момчето.

Arsenal966
11.01.2015 18:19

12 гола и 7 асистенции във ВЛ за сега,а нито бие редовно пряк свободните ни удари,нито пък той е човека,който да застава зад топката когато има дузпа за отбора.Коща има...4-5 гола повече,но си е централен нападател и в повечето случаи чака някои да му изготви гола и той да си сложи крака само.Алексис има също така повече голове и асистенции от Азар,а около него през по-голямата част от сезона са играчи като Фламини,ОХ,Уелбек.....които просто не са на нивото на Матич,Шурле/Вилиам,Коста ! Санчес блести най-много от всеки един играч във ВЛ !