Монако продължава за Купата след победа над Ним

18:18
Монако се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Франция след победата с 2:0 като гост на втородивизионния Ним.

В отсъствието на контузения български нападател Димитър Бербатов гостите стигнаха до победата с попадения на Бернардо Силва след малко повече от половин час игра и на резервата Валер Жермен в добавеното време.

Носителят на купата за миналия сезон Гинган също продължава напред след успех с 3:0 на терена на петодивизионния Денан Леон.

Гостите реализираха и трите попадения след почивката, а два пъти се разписа Клаудио Бовю.

Петкратният победител в турнира Олимпик Лион надделя над с 3:2 при гостуването си на друг противник от елита Ланс.

Възпитаниците на Юбер Фурние взеха класически аванс още в първия половин час след попадения на Набил Фекир, Александър Лаказет от дузпа и Муамаду Дабо.

Домакините стигнаха до две попадения в последния четвърт час, но за повече нямаха сили.

Носителят на трофея през 2013 година Бордо постигна домакински успех над гостуващия съперник от Лига 1 Тулуза с голове на Тома Туре от дузпа и на Аду Траоре.