С човек по-малко Арсенал удържа трудна победа над КПР (видео)

21:22
Отборът на  Арсенал записа минимална, но много важна победа в лондонското дерби с  Куинс Парк Рейнджърс. Артилеристите се наложиха над градските си съперници с 2:1, въпреки че в началото на второто полувреме останаха в намален състав.

Възпитаниците на Арсен Венгер започнаха двубоя добре и можеха да излязат напред в резултата още в 9-ата минута, но Алексис Санчес изпусна дузпа. Чилийският нападател обаче се реваншира за пропуска си от бялата точка, след като в 37-ата минута се разписа с глава.

В 53-ата минута Оливие Жиру изпусна нервите си след съприкосновение с Недум Онуоха на границата на наказателното поле на обръчите и удари с глава противниковия футболист при игра без топка. Логично безразсъдната постъпка на френския национал му донесе директен червен картон.

Макар и с човек по-малко, топчиите не отстъпиха инициатива и в 65-ата минута Томаш Росицки покачи резултата на 2:0. В 79-ата минута обаче главният арбитър Мартин Аткинсън отсъди дузпа в полза на гостите за неправомерна игра на Матийо Дебюши. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се ангажира Чарли Остин, който не сбърка за 1:2.

В оставащите минути до края на срещата футболистите на КПР установиха траен контрол върху играта и създадоха много опасни ситуации пред вратата на Войчех Шчесни, който обаче не допусна втори гол във вратата си.

Така Арсенал удържа трудна победа и запази 6-ата си позиция в класирането с 30 точки, а КПР остана на 16-о място със 17.

bayo45
27.12.2014 13:45

Няма какво да бръщолевим повече.То си е все едно и също и както винаги с голяма мъка.То вместо да ги гледам с удоволствие ,треперя им 90 мн.*sad**erm*

one1win
27.12.2014 13:01

Доста странно ми беше вчера да гледам Английските мачове в Петък. Все едно гледах повторения. Все пак заслужена победа съдията пак се представи зле. Не ни даде две чисти дузпи и спестен *cards* за Фърдинанд, а Жиру реагира така срещу Онуоха, защото той го избута и вратаря го удари с топката в лицето.

GrandeBarca
26.12.2014 21:53

ДЕба тоя Жиру..сега важния мач с Уест Хем..место той да се справя с Колинс и Томкинс или който е партньор на Колинс...сега там ще пусне Уелбек той нещо се губи...трябва да пусне Поодолски нападател....сега е момента...да изригне с хеттрик и да разкрават Уест Хем от ТОП 4..

sakata_97
26.12.2014 23:19

И Уелбек и Подолски могат да играят на върха на атаката.Аз искам да видя срещу Уест Хям Санчес,Подолски и Уолкът в атака ще е интересно

sakata_97
26.12.2014 21:28

Заслужена победа,заради тъпия Жиру треперихме до края.Сега да почине 2-3 мача да му влезне акъл в празната глава

Arsenal966
26.12.2014 21:35

Еми при директен червен картон пропускаш 3 мача май....или пък беше ако нарушението е много грубо.Както и да е...поне следващия мач го пропуска,а това е лошо !

Arsenal966
26.12.2014 21:23

Съдията за мен провали мача,преди дузпата за КПР,имаше 2 положения в които можеше спокойно да даде за нас дузпи...после при първата спорна ситуация в наказателното ни...дава дузпа за КПР и после не даде 2ра дузпа за тях...а трябваше ! Защо не я даде ? Защото се сети,че не ни е дал още 2 дузпи ! *silent*

ne.estrah
26.12.2014 21:16

Същата дузпа,която направи Джоунс днес срещу Нюкасъл

Arsenal966
26.12.2014 21:05

Каква дузпа им даде съдията на КПР ...не е истина !

Arsenal966
26.12.2014 21:07

Контакт имаше,но беше съвсем малък,а тоя от КПР само това чакаше....съдията трябваше да ни даде спокойно още 2 дузпи.....а при първата тяхна спорна ситуация......и айде сега 11 минути (без добавеното време) ще е мъка !

Kireto1232

Имаше контакт според мен беше дузпа ,но можеше да даде и за вас в предната ситуация със Мертезакер !

Arsenal966
26.12.2014 20:53

Браво на Росицки ! *beer* Ето от това имаше нужда отбора,особено след простотията на Жиру !

aa2
26.12.2014 20:51

Томазо отново показва класа!Уникален е този ''старец''.

Arsenal966
26.12.2014 20:42

Жиру копира Пепе *joking* Един от най-лесните мачове си го правим все по-труден и по-труден.Първо дузпата не си я реализирахме сега и това...

Salient
26.12.2014 20:41

Жиру нещо е попил от Борини май... *joking*

drogba_fen_911
26.12.2014 20:38

Тоя Алексис до 2 години го виждам в Ман Сити, въпрос на време е да му писне да носи отбора сам

Ludogorets_1945

Представи си Санчез да се контузи и тогава Арсенал сигурно служебно ще губят мачовете си.

26.12.2014 20:33

Под "вие" имаш предвид 2-3 фена....а за вас.....10 някъде + 12те ти профила.......*lol* Както и да е...няма смисъл *joking*

Onzo3
26.12.2014 20:29

Еми вие като седите в нашите теми, аз защо да не тролвам тук?

Arsenal966
26.12.2014 20:17

Еми заслужено 1:0 според мен,трябваше да е повече !

Onzo3
26.12.2014 20:01

До коментар [@comment 1741680] от [@user Arsenal966]:

Това по всички правилници е симулация и червен картон!

Arsenal966
26.12.2014 20:02

Правилно !

Arsenal966

Добре...май трябва да върнем Роберто Карлош или пък Бекъм.......изпълняването на корнерите ни е ужасяващо просто ! *erm*

teodorde
26.12.2014 19:52

Арманд Траоре бил ли е наш играч?Много ми е познат.

Onzo3
26.12.2014 19:47

До коментар [@comment 1741668] от [@user teodorde]:

Фена на Сотон дори не схвана...

Arsenal966
26.12.2014 19:40

Пак си правим нещата трудни...и само ние сме си виновни за това !

26.12.2014 19:43

Абсолютно.. *lol* По-чиста дузпа скоро не съм виждал.

Onzo3
26.12.2014 19:41

Така е. Дори нямаше и контакт, ама какво да се прави....

Kireto1232

Абе как ще няма дузпа ... стига глупости !

Salient

Е, много слабо изпълнение на Санчес...

Arsenal966

Нямам думи...*erm* Казорла нека си бие дузпите бе...

Salient
26.12.2014 19:36

Любопитно ми е как ще играе Рио и доколко ще успее да удържи нападателите на Арсенал.

Arsenal966
26.12.2014 19:21

Можеше един от Жиру/Уелбек да е резерва и да пуснем Подолски/Кембъл.Това,че Росицки ще играе е добре,ще помага на Фламини с опита си,пък и може би ако той ни бие корнерите...всъщност да направим нещо.....*silent*

26.12.2014 19:23

Това ,че е на 34 не пречи да е един от най-класните ви халфове нали и не забравяй ,че когато играе се раздава на 100 процента *wink* !!

teodorde

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ нищо му няма.Първа младост е.Само на 34!

Kireto1232

Е какво му е на Росицки ?

TheoWalcott14
26.12.2014 19:16

Какво ли не ... Тоя Подолски за кво е ? 100 мача винаги резерва ,... като играе вкарва ,... Тоя Кембъл същата работа ... Монреал централен , при положение ,че на пейката имаме Чеймбърс .. Уолкът вече 1 година не е играл титуляр, Росицки на 15 мача играе 1 , а е по добър от половината отбор .. смешн.. това е дебилщина от тоя човек ... а и последния мач всичко се видя , от 2-3 години едно и също ... писва

26.12.2014 18:53

За пореден път се убеждавам колко смотан тренъор имаме ...

lazera0
26.12.2014 20:25

Гледал ли си им тренировките през седмицата, та да знаеш кое най-добре и кой как е тренирал, Подолски и другите като си клатат к*ра на тренировка ще седят резерви

Arsenal966
26.12.2014 19:30

Виж сега..както казах,нямам нищо против Росицки да играе.Пък и ако ОХ не е бил готов за този мач/контузен е.....кой друг да играе освен Росицки ? Другата ни опция е Коклен ...или пък Зелалем.Радвам се че Томас играе.Просто можеше Венгер да извади Уелбек примерно и да пусне Полди на негово място.Винаги може да го смени ако не играе добре,Уелбек си е титуляр всеки мач,а не показва хубава игра.Не усеща никаква конкуренция момчето !

EdgarYY
26.12.2014 19:25

Мога да се съглася донякъде с това да играе Дебюши в центъра.Уолкът не е готов за игра не знам защо е на скамейката най ветоятно за да влезе като резерва и да запише някоя друга минута.До Подолски и Кембъл и 2-мата не са по добри от Уелбек и Алексис?А Рорисцки играе в центъра просто няма друга опция Венгер.

Arsenal966
26.12.2014 19:14

Дебюши за мен се справя далеч по-добре и от Монреал и от Чембърс в средата.Спокойно можехме да излезнем с Бейерин - Дебюши - Мерте - Гибс,ако всички от 4мата са здрави !

EdgarYY
26.12.2014 19:10

А с кой трябва да излезе ? ако не с Монреал?

EdgarYY
26.12.2014 19:09

Венгер е един от най-добрите в професията стига си товарил човека.Излязал е с най доброто с което разполага.Ако мислите ,че като пристигне някой нов треньор на негово място и ще постигне повече с тея дървета се заблуждавате сериозно.

Arsenal966

Монреал като централен защитник ....бравооо,супер направо *thumb_up**silent* до TheoWalcott14 : Поне е дал почивка на ОХ,предстоят важни мачове,а определено имаме нужда от него ! Всъщност...не се знае дали му е дал почивка или просто ОХ не е готов за този мач ...*erm*