Сити подчини дроздовете за едно полувреме (видео)

18:52
Уест Бромич Албиън загуби от  Манчестър Сити с 1:3 на "Дъ Хоутърнс" в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг.

Главен арбитър бе Марк Клатенбърг.

Въпреки че небесносините бяха принудени да започнат мача без присъствието на чист нападател в състава си, това не им попречи да преодолеят защитата на дроздовете още в осмата минута. Тогава Фернандо с ножичен удар от границата на малкия пеналт не остави шансове на Бен Фостър.

Тимът от Мидландс трябваше да преглъгне нов удар само пет минути по-късно. Шампионите получиха право да изпълнят дузпа. Отговорността бе поета от Яя Туре и той се разписа, пращайки топката в долния десен ъгъл на Фостър.

Гражданите напълно подчиниха опонентите си в 34-та минута, когато след многоходова комбинация, Хесус Навас с пас по земя намери Давид Силва на чиста позиция в наказателното поле. Халфът преодоля противниковия страж с добре премерен, параболичен удар, пласиран в долния десен ъгъл.

След почивката Сити нямаше проблем да задържи преднината си. Все пак, в 86-та минута Браун Идейе реализира почетен гол за Уест Бромич, оформяйки крайния резултат.