Нумансия и Луго разбиха тотото със зрелищен "хикс" (видео)

00:00
Отборите на Нумансия и Луго изиграха един от най-запомнящите се мачове в историята на втората испанска дивизия, завършвайки при резултат 6:6.

Преди първия съдийски сигнал по нищо не личеше, че крайният резултат ще придобие такива измерения, особено имайки предвид, че мачовете на двата тима не са сред най-резултатните - в последните им пет срещи имат само по един с над два гола.

Първите десетина минути бяха равностойни, като никой от двата състава не съумя да вземе предимство, докато не се стигна до 12-ата минута, в която Яго Диас даде предимство на гостите.

Домакините от Нумансия упражниха натиск и той даде своите плодове в 36-ата минута, когато венецуелският полузащитник Хулио Алварес Мускера изравни от дузпа.

До края на полувремето зрителите "Лос Паяритос" не видяха повече попадения, но драмата тепърва предстоеше...

Възпитаниците на Енрике Сетиен започнаха ударно втората част с два бързи гола в рамките на по-малко от десет минути, осигурявайки си комфортна преднина - 3:1.

Карлос Аранда върна надеждите на домакините с гол в 61-ата минута, но само шест минути след това Яго Диас възстанови преднината от два гола за Луго с втория си гол в срещата - 4:2.

В ответната атака голмайсторът за тази кампания на "червените" Серхи Енрих намали на 3:4, а две минути по-късно полузащитникът Пелайо Гарсия направи 5:3.

Единадесет минути преди края на редовното време Давид Лопес вкара шесто попадение за Луго, като след него никой не си помисли, че Нумансия ще може да "се върне" в мача.

Не на такова мнение обаче бяха хората на Хуан Анкела. Първо Енрих направи резултата двуцифрен - 4:6 с второто си попадение, а най-интересното двата отбора бяха оставили за добавеното време.

Точно, когато часовникът отброи 90 минути Карлос Аранда отбеляза за 5:6, а само 120 секунди по-късно Наталио оформи историческото 6:6.

Със спечелената с толкова много усилия точка Нумансия падна с една позиция - до десетото място, а бяло-червените се свлекоха с 2 места надолу в таблицата - до дванадесетото място.

Временното класиране в Сегунда дивисион ТУК.