Сан Лоренсо на финал срещу Реал Мaдрид (видео)

09:57
Аржентинският Сан Лоренсо победи след продължения новозеландския Оукланд Сити в полуфинален мач на Световното клубно първенство.

Срещата се игра пред 18 000 зрители в мароканския град Маракеш. Любимците на папа Франциск откриха чрез Бариентос в 45+2 минута, но "кивитата" изравниха в 67-ата минута чрез Берланга. До края на редовните 90 минути нов гол не падна и последваха продължения. С гол на Матос в 93-та минута Сан Лоренсо победи с 2:1 и се класира за финала в събота.

Другият финалист е Реал Мадрид, разгромил вчера в другия полуфинал мексиканския Крус Асул с 4:0. В мач за пето място отборите на алжирския Сетиф и австралийския Сидни Уондърърс завършиха 2:2, като след дузпи алжирците се наложиха с 5:4.