Барса гази с 8:1 протоколен реванш за Купата (видео)

08:35
Барселона, с много от резервите в състава си, разгроми третодивизионния Уеска с 8:1 в мач — реванш от 1/16 финалите на турнира за Купата на Испания.

В отсъствието на Лео Меси, Неймар и Луис Суарес се отличи Педро Родригес, който реализира хеттрик през първото полувреме. (21, 26, 44).

По един гол добавиха Серхи Роберто (29), Андрес Иниеста (40), Адриано Корея (68), Адама Траоре (78) и Сандро Рамирес (84). Историческото попадение за скромния арагонски отбор отбеляза Карлос Морено четири минути преди края.

Първият мач в Уеска завърши с победа на Барселона с 4:0 и тимът на Луис Енрике продължава напред с общ резултат 12:1. В следващия етап Барса ще играе с Валядолид или Елче.

В друг ответен двубой снощи Алмерия се наложи над Бетис с 2:1 и също влезе в 1/8 финалите, след като тимът от Севиля записа победа в първия мач с 4:3, която се оказа недостатъчна.