Челси пречупи Дарби, тежка травма помрачи успеха на сините (видео)

23:48
Челси победи Дарби Каунти с 3:1 на стадион "Ай Про" в четвъртфинален мач от турнира за Купата на Лигата.

Главен съдия бе Джонатан Мос.

Лондончани излязоха напред в резултата в 23-та минута. Сеск Фабрегас намери Еден Азар в пеналта на домакините с пас по земя. Белгиецът овладя, финтира съперник и с остър диагонален удар прати топката в долния десен ъгъл на Лий Грант.

До края на първото полувреме зрителите станаха свидетели на тежък инцидент. След сблъсък с Петър Чех, Кърт Зума остана да лежи в безсъзнание на тревата. Защитникът получи медицинска помощ и бе изнесен на носилка, като на негово място влезе Бранислав Иванович.

Десет минути след началото на второто полувреме Фелипе Луис реализира красив гол от пряк свободен удар и така заби първото си попадение с екипа на Челси. Левият бек стреля над стената и пласира топката в горния ляв ъгъл на Грант, който отчаяно плонжира, но нямаше как да спаси.

Овните направиха опит да се върнат в мача и в 71-та минута това се случи. Ръсел намери Брайсън на границата на пеналта с пас по земя. Халфът намали с добре премерен удар, който рикошира в дясната странична греда на Чех, преди да се оплете в мрежата му.

12 минути преди края Джейк Бъкстън бе изгонен, след като фаулира откъсващия се Лоик Реми.

Крайният резултат бе оформен от Андре Шурле в 82-та минута. Удар на Лоик Реми бе отразен от Грант, но кълбото попадна в краката на Шурле и той бе безпощаден.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо триумфираха и по този начин се класираха на полуфиналите в турнира за Купата на Лигата.