Ботев не допусна изненада срещу Хасково

16:02
Ботев Пловдив не допусна изненади и се наложи с 2:0 над Хасково в мач от 18-я кръг на "А" група.

Головете за домакините отбелязаха Цветелин Чунчуков и Лъчезар Балтанов. Канарчетата бяха по-офанзивния отбор на "Коматево" и само пропуснати възможности попречиха двубоят да се реши още през първото полувреме.

Втората част обаче донесе успех на Ботев, които отбелязаха два гола. Първото попадение падна в 56-та минута, след като Балтанов намери Чунчуков на границата на вратарското поле и нападателят с мощен шут откри резултата 1:0. Минута по-късно гостите останаха с десет човека след втори жълт картон за Педро Еуженио, което до голяма степен предреши мача. В 70-та минута Балтанов вкара за 2:0.

С успеха си Ботев изместиха Литекс от шестата позиция с 27 точки. Хасково пък остават на последно място със седем точки.