Ман Сити разкъса черните котки (видео)

23:13
Съндърланд загуби тежко като домакин от Манчестър Сити в мач от 14-ия междинен кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Стейдиъм ъф Лайт" приключи при резултат 4:1 за състава на Мануел Пелегрини.

Домакините откриха резултата с попадение на Конър Уикъм в 19-ата минута на срещата, но бързо бяха спрени от гражданите. Само две минути след попадението във вратата на Ман Сити, Серхио Агуеро изравни резултата с фантастичен гол в 21-ата минута. До края на полувремето Кун асистира на партньора си в предни позиции Стеван Йоветич и черногорецът също записа името си сред голмайсторите за 2:1. След почивката Пабло Сабалета (55') и отново Агуеро (71') оформиха убедителната победа на гостите.

След тази среща черните котки се намират на 14-о място в класирането на първенството с актив от 14 точки, а гражданите са на 2-ра позиция с 30 спечелени точки.