Бербатов тласна Монако към драматична победа над Ланс (видео)

00:04
Българският нападател Димитър Бербатов се оказа ключът към победата на Монако срещу Ланс в мач от 16-ия кръг на френската Лига 1. Отборът от Княжеството надделя над съперника си с 2:0, като преди тази среща монегаските не бяха печелили 4 кръга поред.

Бербатов започна двубоя като титуляр и остана на терена до 72-ата минута, когато бе сменен от Набил Дирар. 33-годишният голмайстор обаче остави важна следа в мача, след като откри резултата, разписвайки се от дузпа в 64-ата минута.

През по-голямата част от мача домакините играха с човек по-малко, след като в 36-ата минута бразилският защитник Уолъс получи директен червен картон. В 70-ата минута Пиерик Валдивия от състава на Ланс пропусна чудесна възможност да възстанови равенството от дузпа. Крайният резултат бе оформен в продълженията от Ферейра Караско.

С този успех Монако излезе на 8-о място в класирането с 23 точки, а Ланс остана на 18-а позиция с 14.